„Zaśpiewajmy Maleńkiemu” – pod takim hasłem 16 grudnia 2018r. odbył się Koncert Kolęd w Domu Kultury w Rudniku nad Sanem. Na scenie w świątecznym repertuarze zaprezentowały się dzieci
z Przedszkola Miejskiego, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu, zespoły taneczne Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Chór „Wiklina” z Klubu Seniora. Świąteczny nastrój udzielił się również licznie przybyłej publiczności, która wspólnie z wykonawcami śpiewała kolędy. Po części artystycznej dyrektor MOK wręczyła podziękowania wszystkim występujacym grupom.
Dzięki wykonawcom i nastrojowym kolędom w ten niedzielny wieczór można było jeszcze raz poczuć magię pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

………………………………..
logo sztafeta

W niedzielę, 16 grudnia, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem zabrzmiały głosy trzech pokoleń rudniczan. W świątecznym koncercie dla mieszkańców najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewali najmłodsi podopieczni Przedszkola Miejskiego, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 2 w Rudniku nad Sanem, a także Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu.

We wspólnym śpiewie artystom chętnie towarzyszyła również zebrana publiczność.

Na zakończenie wielopokoleniowego przedstawienia wystąpił z kolei Chór „Wiklina”.

Ponadto wspólne kolędowanie zostało urozmaicone występami w wykonaniu grup tanecznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem.
Kamila Brzezińska