29 maja 2021r. odbył się zaplanowany wyjazd do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Młodzież z zainteresowaniem oglądała stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, dom garncarza, dom tkacza, młyn wodny oraz wiele innych ciekawych obiektów. Zwiedzaniu towarzyszyły opowieści pani przewodnik o życiu mieszkańców dawnej wsi, pracy, odpoczynku i świętowaniu. Niestety ze względu na obecną sytuację oraz niesprzyjającą pogodę nie odbyły się warsztaty tematyczne ale mieliśmy możliwość obejrzenia ziół rosnących w przydomowych ogródkach w skansenie oraz wysłuchania pogadanki o ich zastosowaniu. Pogoda pokrzyżowała nam również plany dotyczące sesji zdjęciowej w plenerze, które w najbliższym czasie nadrobimy. Po zwiedzaniu przyszedł czas na pieczenie kiełbasek w wynajętej wiacie, co pozwoliło nam na integrację grupy i wymianę wspólnych doświadczeń. Na pożegnanie otrzymaliśmy suszoną pokrzywę do przygotowania zdrowej ziołowej herbatki do degustacji w domu.