AktualnościAktualności Biblioteka

26.10.2021r. gościem biblioteki był Paweł Kopijer, – z jednej strony człowiek odnoszący sukcesy jako przedsiębiorca i menedżer, znany ekspert w zarządzaniu rozwojem ludzi w organizacji, będący wykładowcą na wielu topowych uczelniach , a z drugiej strony człowiek kultury. Tworzy, pisze, uczy, inspiruje, ale przede wszystkim sięga po kolejne marzenia. Jednym z nim było napisanie książki fantasy. I między innymi o tym dziś mówiliśmy, o marzeniach, ich spełnianiu, o książkach. Kanwą dla spotkania była powieść fantasy cyklu KRONIKI DWUŚWIATA.
Pierwszy tom Kronik Dwuświata, zatytułowany „Mrok we krwi” wprowadza Czytelnika w intrygującą, wielowarstwową fabułę w klimatach magii i miecza, a kolejne „Czempion Semaela” i „Sploty Przeznaczenia” dynamicznie rozwijają mroczną intrygę sprawiając, że główni bohaterowie dojrzewają i zmieniają się w ogniu wyzwań. Na spotkaniu autor próbował zachęcić młodzież nie tylko do częstszego sięgania po książkę, ale przede wszystkim do zobaczenia w czytaniu źródła dla pasji, sugestywnie popychając młodych ludzi do rozwoju własnej krea-tywności i pomysłowości. Dlatego oprócz ciekawej prezentacji młodzież w trakcie spotkania została zaproszona do krótkiej zabawy Grywalizacyjnej pt. „Bohate-rowie Dwuświata”.