AktualnościAktualności Biblioteka

Od września 2019r. Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem wraz z filiami włączyła się w akcję Mała Książka — Wielki Człowiek. Jest to kampania Instytutu Książki, która pierwszą edycje miała w 2017 roku. Akcja skierowana jest do dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat, które przychodząc do biblioteki, otrzymują książeczkę z pierwszymi opowiadaniami, kartę małego czytelnika, a za każdą wizytę i wypożyczenie przynajmniej jednej książki otrzymują naklejkę. Uzbierawszy ich 10, otrzymują Dyplom Małego Czytelnika. W naszej bibliotece do akcji przystąpiło około 100 dzieci. Część z nich otrzymała już dyplomy, pozostali nadal zbierają naklejki aby otrzymać dyplom. Serdecznie gratulujemy Małym Czytelnikom oraz ich rodzicom. Teraz zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat (rok urodzenia 2014-2017). Czekamy na Was!

„Mała książka – wielki człowiek” Mietek Szcześniak