Bez kategorii

13 stycznia 2018r. W Centrum Wikliniarstwa redaktor Maria Kornaga z Polskiego Radia Rzeszów nagrała materiał z autorem wystawy fotografii wielkoformatowej „Rzeki szum” p. Ryszardem Szymańskim.

******************************************************************

radiorzeszow

Tanew w 30 odsłonach. Wystawa fotografii Ryszarda Szymańskiego

Ponad 30 fotograficznych spojrzeń na rzekę Tanew można podziwiać na najnowszej wystawie w Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem.

To wielkoformatowe zdjęcia pasjonata fotografii Ryszarda Szymańskiego. Autor mieszka teraz w Rzeszowie, ale wychował się nad Tanwią. Jak nam powiedział ta wystawa zrodziła się częściowo z nostalgii za dzieciństwem, w którym ta rzeka była, szczególnie latem – największą atrakcją. To też próba pokazania Tanwi walczącej, szumiącej ze zmurszałymi konarami i kamieniami tworzącymi prehistoryczne obrazy, zapamiętane w obiektywie.

Ryszard Szymański podkreśla, że fotografia jest jego pasją,  dzięki czemu dostrzega jak fascynujący jest otaczający świat. Na ekspozycji są wielkoformatowe fotografie wykonane jesienią – największa  ma długość 3 metrów.

Ekspozycja w Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem będzie otwarta do 18 marca.

Fotoreportaż: Polskie Radio Rzeszów