8.11.2019r. w Galerii Centrum Wikliniarstwa odbył się wernisaż wystawy wikliny artystycznej „Refleksje” p. Elżbiety Bis z Rudnika nad Sanem.
Autorka prezentowanych prac jest absolwentką rzeszowskiego Liceum Plastycznego oraz Uniwersytetu Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeżowem Podgórzu i Publicznym Gimnazjum w Jeżowem. Należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina”, uczestniczyła w wielu plenerach malarskich i wikliny artystycznej. Projektuje i realizuje projekty z wikliny w Rudniku, Krzeszowie, Bolestraszycach, Jeżowem, Czudcu, Strzyżowie. Zajmuje się wikliną artystyczną, malarstwem, grafiką i sztuką użytkową.
W 2019 roku otrzymała nagrodę Starosty Niżańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w Powiecie Niżańskim. Brała również udział w projekcie „Bawimy się sztuką” realizowanym przez grupę nieformalną „Młodzi aktywni”, którą założyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem oraz Partnera -Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej.