Bez kategorii

Fundacja „Ocalić od Zapomnienia” im. Stanisławy Tutka we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Rudnickiej i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rudniku nad Sanem przygotowała wystawę fotografii „Rudnik jakiego już nie ma”. Otwarcie wystawy miało miejsce 26.06.2021r. w Galerii Centrum Wikliniarstwa. Na wystawie zaprezentowano około 100 zdjęć, z których najstarsze pamięta czasy I wojny światowej a pozostałe zostały zrobione m.in. w latach 30, 40 ubiegłego wieku. Fotografie przedstawiają miejsca, których już nie ma lub zostały zmienione, mieszkańców, którzy wykonują zajęcia i zawody, które odeszły w zapomnienie, uroczystości czy sposób spędzania wolnego czasu. Większość zdjęć pochodzi ze zbiorów pana Włodzimierza Skoczylasa, natomiast pozostałe z archiwów prywatnych mieszkańców Rudnika nad Sanem. To prawdziwie unikatowa podróż fotograficznym wehikułem czasu, mamy więc nadzieję, że z dużym zainteresowaniem obejrzą ją Państwo w okresie czerwiec-sierpień 2021r.

Napisali o nas:

Gość Sandomierski – sandomierz.gosc.pl