5 października 2022 r. w Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy artystycznej Moniki Krupy, zatytułowanej „Moje inspiracje”.

Autorka prac pasjonuje się malarstwem i rękodzielnictwem od dziecka. Na przestrzeni lat doskonaliła swój warsztat jako samouk. Należała do Klubu Plastycznego „Słoneczni” w Leżajsku. W 2007 r. w Rzeszowie zajęła II miejsce w „VIII Wojewódzkiej Wystawie Malarstwa Nieprofesjonalnego”. Jej prace brały udział w Aukcji Dobroczynnej na rzecz Domu Dziecka „Ochronka” im. Św. Alberta w Stalowej Woli. Uczestniczyła w plenerach malarskich zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Brała udział w wielu wystawach m.in. w Rzeszowie, Krzeszowie, Krakowie. Prace Moniki Krupy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Przedmiotem tworzonych obrazów są najczęściej: przyroda (w szczególności kwiaty i zwierzęta) oraz ludzie. Autorka wystawy preferuje malarstwo olejne, rysunek, od czasu do czasu malarstwo ścienne. Wykonuje również rękodzieło: drewniane wieszaki, sznurkową biżuterię, decupage, magnesy na lodówkę.