radio-rzeszow-logo-66CBEC2539-seeklogo.com.gif

Modele czołgów na wystawie w Centrum Wikliniarstwa

Twardy, T-55 i T-72 oraz niemieckie Tygrysy, w tym tzw. królewski. Takie m.in.modele czołgów w różnych skalach można oglądać na wystawie Bogusława Rzepieli w galerii Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem.

To pasja od dzieciństwa – podkreśla autor prac, który postanowił zaprezentować część swojego wieloletniego dorobku w rodzinnych stronach. Teraz jest prezesem Podkarpackiego Klubu Modelarzy Redukcyjnych w Rzeszowie.

Modele wykonuje głównie z plastiku i blachy, czasem z drewna. Niektóre powstają kilka lat, rekordzista – ponad pięć. Wszystkie są dopracowane w każdym detalu, a najtrudniej wykonać gąsienice – dodaje Bogusław Rzepiela. Wszystkie modele są budowane na podstawie zdjęć własnych lub ogólnie dostępnych bo dokumentacja wojskowa jest objęta tajemnicą, więc nie można jej wykorzystać.

Wystawa „Modelarstwo militarne na 100-lecie odzyskania niepodległości” będzie prezentowana w rudnickiej galerii Centrum Wikliniarstwa do końca listopada.