9.08.2019r. w Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy obrazów skomponowanych naturalnym ziarnem Marii Majki Nowak „Tęskno mi…”. Artystka pochodzi z pobliskich Kopek, a na co dzień mieszka w New Jersey. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. W swojej twórczości używa różnych gatunków ziaren oraz nasion, z których komponuje krajobrazy, portrety, oraz obrazy sakralne. Jej prace prezentowane są w różnych galeriach i instytucjach polskich i amerykańskich. Obrazy Marii Majki Nowak można również znaleźć w wielu kolekcjach w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych.
Wernisaż przyciągnął publiczność, która zaciekawiona była techniką i urokiem prac. Po części oficjalnej autorka zaprosiła słuchaczy na pyszny poczęstunek.

Sztafeta