20.09.2019r. w Galerii Centrum Wikliniarstwa odbył się wernisaż wystawy Marcina Walko „Parcela M11”. Spotkanie poprzedził krótkometrażowy film dokumentalny będący zapowiedzią prezentowanych zdjęć. Na wystawie zobaczyć można ekspresyjne czarno-białe fotografie, które Marcin jako jedyny Polak w 2018r. uwiecznił podczas marszu ku pamięci ofiar w Srebrenicy, Bośni i Hercegowinie. Autor wystawy, mimo młodego wieku jest zdobywcą nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych m.in.: Discover Europe oraz Monovisions Photography Awards, Monochrome Awards, Neutral Density Awards, Międzynarodowy Fotograf Roku. Jego zdjęcia były publikowane w czasopismach w Polsce i za granicą. W czerwcu 2016 roku został okrzyknięty „Inspiracją” magazynu „Szeroki Kadr”. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i sztuki.

Sztafeta