Aktualności

28.02.2019r. w Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Michała Potaczały z Niska. Autor prezentowanych prac to emerytowany nauczyciel, z zamiłowania malarz. Ulubioną tematyką jego obrazów są pejzaże, kwiaty oraz martwa natura. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz licznych zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Jak przystało na „tłusty czwartek” na gości czekał słodki poczęstunek w postaci pączków i faworków.
Zapraszamy do oglądania wystawy, która będzie czynna do końca kwietnia 2019 r.


………………………………………..
logo3

Natura oczami niżańskiego malarza
Zamknięte w ramach bukiety kwiatów, sielskie krajobrazy lasów, łąk i pól. Michał Potaczała w Niska w swojej malarskiej twórczości koncentruje się na otaczającej go przyrodzie. Od kilku dni jego pełen barw świat można oglądać na wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem.
Michał Potaczała to malarz doskonale znany w Nisku i najbliższej okolicy. Wystawy jego prac można oglądać na wielu imprezach plenerowych. Tym razem kilkanaście obrazów artysty zawisło w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudniku nad Sanem. Oficjalne rozpoczęcie wystawy miało miejsce w czwartek, 28 lutego.

Wystawę prac Michała Potaczały można oglądać w Rudniku do końca kwietnia.