AktualnościAktualności Centrum WikliniarstwaBez kategorii

14 lipca 2023 r.w Centrum Wikliniarstwa odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej pt. MÓJ ULOTNY ŚWIAT.
Małgorzata Rynarzewska studiowała na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Uzyskała dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów w pracowni prof. A . Oleksyn oraz konserwacji obrazów. Jej największą pasją jest malarstwo.
Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży – i za malowniczość projektów dzianin otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru.
Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, również tych z niepełnosprawnościami oraz na Uniwersytecie III wieku. Prowadziła zajęcia z koloroterapii w Ośrodku dla osób z porażeniem mózgowym po urazach i udarach mózgu CEREBRUM. Jej autorski program edukacyjny zdobył pierwsze miejsce w Polsce w konkursie Towarzystwa Wschód „Edukacja Globalna przez sztukę”.
Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia „ Bursztynowa planeta JANTAR” mającego za cel ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego. Należy do stowarzyszenia „ Wiedza , Kultura, Pomoc”.
Bierze udział w Międzynarodowych Plenerach Malarskich i w Triennale Tkaniny w Kowarach. Prace artystki znajdują się w kolekcjach w Polsce i zagranicą: Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria, Stany Zjednoczone.