AktualnościAktualności Centrum Wikliniarstwa
13 stycznia 2023 r. w Centrum Wikliniarstwa odbył się wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Wołoszyna.
Grzegorz Wołoszyn – ur. w 1976 roku w Nisku. Polonista, poeta, malarz, fotograf, instruktor teatralny. Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Laureat wielu konkursów literackich. Debiutował w 2005 roku arkuszem poetyckim Zawsze słowo, którego publikacja była Nagrodą Główną w konkursie I Spotkania Poetów-Pedagogów w Krakowie. W roku 2012 zdobył Grand Prix w V Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Świdnica 2012” za książkę poetycką Poliptyk. W roku 2013 Poliptyk zdobył również tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca za miesiąc maj. Książka Dom Opieki „Kalwaria”, która ukaże się pod koniec b.r., otrzymała przedpremierowo wyróżnienie na festiwalu Stacja Literatura oraz ogólnopolskim konkursie Nowy Dokument Tekstowy.
Malarstwem zajmuje się od czterech lat, maluje głównie obrazy olejne techniką impasto, kolaże i asamblaże na bazie farby akrylowej oraz portrety w stylu pop-art technikami wodnymi. Jego prace znalazły się w krakowskim czasopiśmie literacko-artystycznym „Stoner Polski” oraz na wystawach indywidualnych w Stalowej Woli, Świdnicy i Nisku.
Od ponad dwudziestu lat zajmuje się również teatrem, prowadził młodzieżowe grupy teatralne w Krakowie, Piekarach, Londynie, Starym Narcie i Stalowej Woli, wyreżyserował ponad dwadzieścia spektakli min. „Kartotekę”, „Dziady”, „Małego Księcia”, „Operetkę”, „Wizytę starszej pani”, „Miłość na Krymie”, „Labdakidów” (połączenie „Króla Edypa” i „Antygony”), „Wesele”, „Alicję w Krainie Czarów”, „Opowieść wigilijną”, „Krawca”.
W Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli pełni aktualnie funkcję reżysera Teatru Szósty Akt. Jest członkiem Towarzystwa Ziemi Niżańskiej. Mieszka w Stalowej Woli, pracuje jako nauczyciel j. polskiego w ILO im. KEN przy ulicy Stanisława Staszica.