AktualnościAktualności Centrum Wikliniarstwa

17 lutego 2023 r. w Centrum Wikliniarstwa odbył się wernisaż wystawy malarstwa “Fason kobiety” Agnieszki Ciura.
“Fason kobiety” to wystawa malarstwa i ludowej makatki inspirowana kulturą i modą XIX-wieczną. Nazwa nawiązuje do stroju i praktyki krawieckiej, która jest ulubioną dziedziną rzemiosła autorki.
Agnieszka Ciura – ur. w 1996 roku w Rzeszowie. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (2020), specjalność malarstwo i rysunek. Obecnie studentka II roku pedagogiki medialnej na swojej Alma Mater.
Dyplom zrealizowany w pracowni Malarstwa Monumentalnego pod kierunkiem prof. zw. Tadeusza Boruty, został wyróżniony nagrodą główną w XII edycji konkursu im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Artystyczny ISP Uniwersytetu Rzeszowskiego. Laureatka kilku konkursów międzynarodowych m. in. w Moskwie i Pekinie. Uczestniczka projektów artystyczno-naukowych, plenerów malarskich i wystaw zbiorowych. W swoim dorobku ma również prowadzenie warsztatów plastycznych z dziećmi i młodzieżą.
Zajmuje się malarstwem, kostiumografią, krawiectwem i haftem. Uszyte przez siebie stroje wykorzystuje w kompozycjach malarskich. Pasjonatka historii XIX-wiecznej oraz zagadnień związanych z rolą kobiety w społeczeństwie.