AktualnościAktualności Dom Kultury

W sobotę, 15 kwietnia 2023 r. w Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa, ceramiki i lalkarstwa pt. „W międzyczasie” Pauliny Kary. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: rodzina i przyjaciele artystki, przedstawiciele Klubu Seniora, Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej, Stowarzyszenia Harcerskiego „Skautfort” oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudniku nad Sanem wraz z Panią Dyrektor Beatą Karaś-Jaszczur.

Obiekty autorstwa artystki można obejrzeć w ekspozycjach stałych Pałacu Biskupiego w Janowie Podlaskim, Pałacu Łochów, Pałacu Sieniawa oraz Hotelu Tobaco i Puławska Residence. Animacja poklatkowa pt. „Jak wyrosło nasze miasto? – historia Niska” jest stale eksponowana w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Jest również twórcą animacji do spektaklu o życiu Zofii Stryjeńskiej oraz obiektu „Imaginarium” o historii Lublina przez pryzmat legend, znajdującego się w Lubelskiej Trasie Podziemnej na Starym Mieście w Lublinie.

Wybrane wystawy:
2004 – wystawa międzynarodowa, Włochy, Montescaglioso