27.10.2014 r. naszą bibliotekę odwiedziła młoda pisarka Gaja Kołodziej. Na spotkanie z nią przybyli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Orląt z p. Joanną Maczuga. Gaja Kołodziej jest autorką książek dla młodzieży oraz najmłodszym członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Do tej pory ukazały się jej następujące pozycje: „Wystrzałowa licealistka”, „Wystrzałowa maturzystka”, „Dar” i „Księżniczka” oraz „Przemilczenia”. Uwielbia pisać książki, w ten sposób spełnia swoje marzenia, jest to jej sposób na życie. Autorka z chęcią podzieliła się swoim doświadczeniem jakie posiadła pisząc książki dla młodzieży, zachęcała słuchaczy do podejmowania wyzwań i samodzielnych prób pisarskich, spróbowania własnych sił w konkursach literackich. Młodzi czytelnicy dyskutowali na temat współczesnych książek młodzieżowych i ich ekranizacji. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2. Książki pisarki są dostępne w zbiorach biblioteki.