AktualnościAktualności Biblioteka

8 maja, w Bibliotece Publicznej w Rudniku nad Sanem, odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jagiełło, połączone z warsztatami kreatywnego pisania. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczycielki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 i nr 2 oraz z Kopek.
Joanna Jagiełło jest pisarką i poetką. Pracowała również jako nauczyciel, tłumacz, dziennikarz i redaktor. To autorka wielu książek dla dorosłych, dzieci, jednak najwięcej napisała ich dla młodzieży. Pani Joanna od zawsze uwielbiała pisać, jednak jak sama przyznała – z początku brakowało jej pewności siebie i odwagi. Już jako młoda dziewczyna pisała do szuflady. Debiutowała w 1997 roku tomikiem wierszy „Moje pierwsze donikąd”. Pierwszą książką Joanny Jagiełło, wydaną w 2011 roku, była powieść „Kawa z kardamonem”, która zapoczątkowała czterotomową serię dla młodzieży – „Czekolada z chili”, „Tiramisu z truskawkami” i „Mleko z miodem”.
– To było moje wielkie marzenie. Zawsze marzyłam, żeby pisać książki. Najlepszą stroną pisania jest to, czego Wy dzisiaj doświadczycie. To po prostu bardzo twórcze zajęcie, które daje człowiekowi niesamowitą ekscytację – mówiła.
Obecnie ma na swoim koncie ponad 30 książek, głównie dla młodzieży. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. za powieść pt. „Jak ziarnka piasku” zdobyła nagrodę literacką w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2018.
Spotkanie z pisarką zostało połączone z warsztatami kreatywnego pisania. Uczniowie klas 4-7 dzięki udziałowi w wyjątkowej lekcji, poznali tajniki i podstawowe zasady tworzenia. Otrzymali także pomocne karty pracy oraz niezbędne przybory do pisania. Warsztaty pobudziły ich kreatywność, dodały odwagi i rozbudziły wyobraźnię.