Aktualności

5 listopada 2021r. w Centrum Wikliniarstwa odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „W zgodzie z naturą”, którego celem było kształtowanie świadomości ekologicznej. Projekt był realizowany przez grupę nieformalną „Działamy wspólnie”, którą założyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem oraz Partnera – Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej. W inicjatywie realizowanej w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 -2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030, którego Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja” wzięli udział uczniowie z gminy Rudnik nad Sanem.
W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty z p. Henryką Działak, podczas których uczestnicy wykonali domki dla jeży. Odbyły się również warsztaty w pracowni ceramicznej z p. Beatą Handziak, podczas których powstały pomysłowe poidełka dla ptaków. Uczestnicy wykonali także hoteliki dla owadów na warsztatach, które prowadził p. Adam Wychowaniec. Młodzież uczestniczyła również w lekcji edukacyjnej w Nadleśnictwie Rudnik oraz poznała zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska w Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas podsumowania projektu zaproszeni goście mogli oglądać utworzone z prac wykonanych przez uczestników warsztatów eco-strefy. Dzieci oraz instruktorzy zaangażowani w projekt otrzymali z rąk Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami. Po zakończeniu części oficjalnej przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Projekt „W zgodzie z naturą” był kreatywnym przedsięwzięciem, podczas którego dzieci rozwinęły swoje zdolności artystyczne, nauczyły się cierpliwości oraz zaradności. Poznały nowe miejsca, zdobyły cenną wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska i historii a także spędziły czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu za poświęcony czas, pomoc i cenne rady, a zaangażowane dzieci zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach.