Uroczyste wręczenie nagród w konkursach: NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA oraz NAJLEPSZY ŻUREK WIELKANOCNY

26.03.2018r.  w Galerii Centrum Wikliniarstwa odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach: NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA oraz NAJLEPSZY ŻUREK WIELKANOCNY. Pomysłodawcą konkursu był Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski.

Fotoreportaż: Foto – Res /Rzeszów/

……………………………………………………………………………

logo3

W Rudniku wybrali najpiękniejsze wielkanocne ozdoby

W Rudniku nad Sanem rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Prace oceniane były w kategoriach pisanki oraz stroika wielkanocnego. Podczas rozstrzygnięcia konkursu miała też miejsce rywalizacja na wielkanocny żur, którą wygrała Bożena Jagielska z Przędzela-Kolonii.

W konkursie startowali zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli, którzy w sumie do konkursu zgłosili 69 prac. Jury oceniło wielkanocne ozdoby według kryteriów zgodności pracy z tematyką, estetyki wykonania, samodzielności, a także formy.

W pierwszej kategorii wiekowej, wśród najmłodszych uczestników najlepiej oceniona została pisanka Konrada Dziury oraz stroik Martyny Rubachy.

Wśród grupy młodzieży najpiękniejszą pisanką okazała się ta autorstwa Bartłomieja Waliłko, a za najlepszy stroik uznano pracę Mateusza Szafrana, Jakuba Hutmana i Michała Łokaja.

W kategorii wiekowej dorosłych zwyciężyła pisanka Elżbiety Szot oraz stroik Heleny Idzi.

Jury postanowiło przyznać również jedną nagrodę specjalną w kategorii pisanka tradycyjna. To szczególne wyróżnienie powędrowało w ręce Doroty Kondysar.

W Rudniku wybrali najpiękniejsze wielkanocne ozdoby

Agnieszka Kopacz

…………………………………………………………………….

radio rzesów logo

 

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/10643/pisanki-drapanki-i-stroiki-w-rudniku-nagrodzono-ozdoby-wielkanocne