Aktualności

Tegoroczne Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada miało charakter wyjątkowy. Obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. Trójcy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych rudnickich szkół i instytucji. Po nabożeństwie odbył się Marsz Niepodległości. Uczestnicy otrzymali piękne kotyliony wykonane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury. Przemarsz otworzyła grupa – Motocykliści Rudnik nad Sanem, za nią ruszył uroczysty przemarsz z dużą biało – czerwoną flagą pod pomnik na rudnickim Rynku. Punktualnie o godz. 12:00 włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Tradycyjnie przed pomnikiem odbyła się oficjalna część uroczystości z wystąpieniami: Burmistrza Rudnika nad Sanem oraz p. Marka Uldynowicza, apelem poległych oraz składaniem kwiatów przez delegacje: Wicestarostę Niżańskiego Adama Macha, Burmistrza Gminy i Miasta Waldemara Grochowskiego wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Edwardem Wołoszynem, przedstawicieli Nadleśnictwa Rudnik z Nadleśniczym Ireneuszem Hołodniakiem, przedstawicieli Rudnickiego Klubu Seniora, delegację Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej i Harcerzy. W programie artystycznym zaprezentowali się: Martyna Rubacha i Zespół śpiewaczy „Wiklina” z rudnickiego Klubu Seniora, który wspólnie z mieszkańcami naszego miasta odśpiewał pieśni patriotyczne.

logo3
W Rudniku świętowali 100-lecie niepodległości
Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się 11 listopada obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Rudniku nad Sanem. Po nabożeństwie jego uczestnicy niosąc flagę przeszli na miejski rynek. Tu miał miejsce program artystyczny.

……………………………………………….
logo echo dnia
zdjęcie echo dnia

11 listopada obchody 100. Rocznicy Święta Niepodległości w Rudniku nad Sanem rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą. Po niej ponad dwustu mieszkańców przeszło z biało-czerwoną flagą pod pomnik w rynku. Uroczysty przemarsz otwierała parada motocyklistów z narodowymi flagami. Przy pomniku kwiaty i znicze złożyli wicestarosta Adam Mach i burmistrz Waldemar Grochowski z przewodniczącym Rady Miejskiej Edwardem Wołoszynem, przedstawiciele Nadleśnictwa Rudnik z nadleśniczym Ireneuszem Hołodniakiem, przedstawiciele Rudnickiego Klubu Seniora, delegacja towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej i Harcerze. Po przemówieniu burmistrza wiersz „Pieśń o fladze” wyrecytowała Martyna Rubacha. Następnie rys historyczny czasów odzyskania niepodległości przedstawił Marek Uldynowicz, po czym rozpoczął się koncert Zespołu Śpiewaczego „Wiklina” Rudnickich Seniorów. Rudnicki Bieg Niepodległości oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Zwycięzcą biegu głównego na 10 600 został Przemysław Zygmunt z czasem 46 minut 30 sekund.