24.01.2018r.
Udział delegacji Miejskiego Ośrodka Kultury oraz rudnickiej Firmy „Patkar”
w Festiwalu Rękodzieła, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym
im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. W Festiwalu udział wzięła młodzież z Rumunii,
Belgii, Łotwy oraz uczniowie niżańskiego LO.

………………………………………………………..

Uczniowie z Belgii, Łotwy i Rumunii uczyli się w Nisku rękodzieła

Młodzież z Rumunii, Belgii oraz Łotwy biorąca udział w projekcie „Team Up & Reform Netizens – Outdoor Fantastic Fun, od kilku dni gości w Nisku. 24 stycznia obcokrajowcy spotkali się z polską młodzieżą w sali sportowej niżańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego na Festiwalu Rękodzieła, który jest jednym z elementów trwającego w LO „Tygodnia Europejskiego”. Projekt ten został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+.
Podczas festiwalu, pod okiem specjalistów młodzież oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola DOMMisia wykonywali prace metodą decoupage, czyli techniki zdobniczej polegającej na przyklejaniu na specjalnie przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru. Oprócz tego, kwiaty z bibuły i biżuterię, której wytwarzaniem bardzo chętnie zajęli się również chłopcy, czy też własnoręcznie zdobione pamiętniki.
Swoje wyroby oraz pokaz umiejętności ich wytwarzania zaprezentowało także Centrum Wikliniarstwa z Rudnika nad Sanem. Najmłodsi natomiast, mogli cieszyć się malowaniem buziek, czy też zabawą z balonami.
Każdy uczeń otrzymał materiały do wykonywania swoich prac. Część z nich zostanie wyeksponowana na specjalnej wystawie.

Kamila Brzezińska