Miękki, puchaty i taki z Łatki – Pluszowy Miś. Swoje święto obchodzi 25 listopada. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem wszystkich dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz najlepszym przyjacielem.
Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w naszych bibliotekach od kilku lat.
Z tej okazji wszystkie maluchy przynoszą do bibliotek swoje ukochane przytulanki. Tak było i w tym roku. W bibliotece w Rudniku, w Kopkach i w Przędzelu. Najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w zabawach, śpiewali piosenki i recytowali wierszyki o pluszakach. Atrakcją dla wszystkich dzieci był słodki, misiowy poczęstunek: miodek i czekoladowe misie.
Wspaniałej zabawie towarzyszyły wystawki książek pt. „Miś w literaturze dla dzieci” oraz wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczestników imprez w bibliotekach.

Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem

Filia Biblioteczna w Kopkach