AktualnościAktualności Biblioteka

24 października Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem zorganizowała w Domu Kultury dwa spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem, autorem prawie 250 pełnych humoru wierszowanych bajeczek, ukazujących się od 1995r. Wiesław Drabik pochodzi z Krakowa, gdzie skończył Akademię Górniczo-Hutniczą. W czasie studiów malował i wystawiał swoje obrazy. Wtedy też powstały jego pierwsze wiersze. Najbardziej znanymi książkami autora są: „Bajka o Smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli Myszomania”, „Muuundial na Pastwiskach”. Powodzeniem cieszą się również książki z serii „Zostań Mistrzem” i „Czytam z tatą”.
Spotkania przebiegały w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Autor opowiedział dzieciom jak powstają książki oraz przeczytał fragmenty swoich bajek. Zadawał wiele zabawnych zagadek a mali czytelnicy rwali się do odpowiedzi. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki i zakładki do książek. Osoby, które uzbierały ich najwięcej otrzymały w nagrodę książki z dedykacją pisarza.
Na zakończenie spotkania była możliwość zakupienia książek z dedykacją i autografem pisarza, po które ustawiła się długa kolejka chętnych dzieci.
Mamy nadzieję, że spotkania na długo pozostaną w pamięci dzieci. Tym, którym nie udało się zdobyć książeczki zapraszamy do naszej biblioteki. Mamy w swoich zbiorach sporo książeczek pana Drabika.