AktualnościAktualności Biblioteka

20.06.2018r. Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie autorskie ze znaną pisarką dla dzieci i młodzieży – Renatą Piątkowską oraz z pełniącą funkcję lektora – Malwiną Kożurno. Tematem spotkanie była treść książki „Wszystkie moje mamy” autorstwa naszego Gościa, która opowiada m.in. o losach mało znanej wśród dzieci i młodzieży – Ireny Sendlerowej. Bohaterem wspomnianej książki jest natomiast żydowski chłopiec, Szymon Bauman, który opisuje swoje życie w Getcie i pomoc jaką otrzymał od Pani Ireny. Pani Renata w bardzo ciekawy sposób poprowadziła uczestniczące w spotkaniu dzieci śladami naszej polskiej bohaterki, przedstawiając przejmującą historię holokaustu. Wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści o Polce, która żyła, miała rodzinę, a mimo to nieobcy był jej los innych dzieci. Podczas okupacji udało jej się ocalić z getta 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Fragmenty książki przeczytała słuchaczom zawodowa lektorka – Pani Malwina, która  zaapelowała także o popularyzację osoby Ireny Sendlerowej włączając się w tzw. murale – malowidła wykonywane na ścianie, które powstały z jej inicjatywy. Udział w spotkaniu, które odbyło się w Domu Kultury wzięli uczniowie kl. IV, V, VI, VII Publicznych Szkół Podstawowych Gminy Rudnik nad Sanem.