4.12.2014r. w bibliotece odbyło się ostatnie spotkanie z pasjami, którego bohaterką była Katarzyna Grochola – pisarka i felietonistka. Pisarka odwiedziła biblioteki i ośrodki kultury w całej Polsce za sprawą nowych technologii – wideo konferencji organizowanych przez Fundację Orange. Uczestnicy mogli obejrzeć spotkanie na żywo, ale też zadawać pani Katarzynie pytania za pomocą specjalnego czatu. Katarzyna Grochola – najlepsza i najpopularniejsza współczesna pisarka, która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Otworzyła niejedne drzwi, uchyliła okna, pokazała drogę, jak żyła, jak pisała, jak kochała… Nieustannie inspiruje i zaskakuje. Dowiedzieliśmy się, że najważniejszymi wartościami w jej życiu są zdrowie, miłość i radość. Zdradziła również, że w swych książkach, opowiadaniach wykorzystuje ważne wydarzenia ze swojego życia, którymi chce się podzielić z innymi ludźmi. Uczestnikom spotkania bardzo się spodobało gdy pisarka powiedziała, że każdy z nas jest pisarzem. I każda historia, którą sami piszemy zasługuje na miano bestsellera.