AktualnościAktualności Biblioteka

9 maja w Bibliotece Publicznej w Rudniku nad Sanem odbyło się spotkanie autorskie z Panią Marzeną Żurek, pt. ”Tobi uczy, Tobi bawi, zdrowia mądrość Wam wyjawi”, zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2023.

Pani Marzena jest doradcą i edukatorem żywieniowym, specjalistą ds. psychodietetyki, pedagogiem oraz promotorką zdrowego stylu życia. Poza tym jest też autorką książek z zakresu zdrowego odżywiania dla dzieci (Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego, 10 czynności dla zdrowotności) i dorosłych (Dieta dorosłego człowieka).  Uczestnikami spotkania były dzieci z PSP nr 1 i PSP nr 2. Uczniowie klasy 5 dowiedzieli się jakie produkty należy wybierać, aby wspierać swoje zdrowie, a także dlaczego powinno się jeść 5 posiłków dziennie. Ponadto zostały przedstawione przepisy na słodkości, ale w wersji lekkiej, nieco odchudzonej i samodzielnie zrobionej. Uczestnicy spotkania byli bardzo aktywni i angażowali się w rozmowę oraz chętnie zadawali pytania. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zakładkę do książki z podobizną kota Tobiego.