AktualnościAktualności Biblioteka

17 maja 2023 r. w Domu Kultury w Rudniku nad Sanem odbyło się spotkanie autorskie z Panią Justyna Bednarek pt. „Ziarenka prawdy tkwiące w bajkach”, które zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek.
Justyna Bednarek – z wykształcenia romanistka, z powołania pisarka dziecięca, autorka ponad pięćdziesięciu książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, które weszły do kanonu lektur szkolnych. Zdobyła również wiele prestiżowych nagród literackich.
To wszystko jest bardzo ważne, ale chyba najważniejszy jest fakt, że pani Justyna ma niebywały talent do czarowania. Niejedno dziecko dzięki jej książkom rozpoczęło swoją przygodę z czytaniem. Wszystko za sprawą niebywałego daru, jakim jest niewątpliwie poczucie humoru, takiego humoru które rozbawić może dziecko, a to nie jest prosta sprawa. Dzieci z uwagą słuchały, gdy autorka „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” opowiadała ciekawe historie wzięte z życia i wyobraźni. Podczas spotkania uczniowie zadawali mnóstwo pytań, po czym otrzymali autografy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III i IV oraz dzieci ze świetlic szkolnych: PSP w Kopkach, PSP nr 1 i 2 w Rudniku nad Sanem.