Tym razem w spotkaniu w formie wideo konferencji gościliśmy w bibliotece znanych z radia i telewizji, dziennikarzy muzycznych – Marią Szabłowską i Krzysztofa Szewczyka, którzy od wielu lat wprowadzają nas w świat muzycznych opowieści. Zarówno Pani Maria, absolwentka arabistyki, jak i Pan Krzysztof, absolwent handlu zagranicznego, tłumacz języka szwedzkiego, wybrali inną drogę zawodową, nie kontynuowanie pomaturalnych wyborów. Obydwoje, choć różnymi drogami, trafili najpierw do radia, a póniej do telewizji, gdzie prowadzili programy muzyczne. Wkrótce zostali zauważeni przez słuchaczy oraz widzów. Okazywana sympatia wynikała z dużej znajomość tematu, ciekawie prowadzonych audycji, a także klasy i kultury osobistej. Maria Szabłowska została w 2005 roku odznaczona medalem „Zasłużona Kulturze Gloria Artis”. W 2011 roku, za wybitne zasługi dla Polskiego Radia otrzymała od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski. Krzysztof Szewczyk został odznaczony przez ministra Bogdana Zdrojewskiego medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Mimo odznaczeń, pozostali ciepłymi, sympatycznymi i niezwykle skromnymi ludźmi. Największą popularność przyniosło im prowadzenie programu „Wideoteka dorosłego człowieka”. Było to spotkanie pełne wspomnień o tym jak wraz z nami zmienia się muzyka towarzysząca nam na co dzień zarówno polska jak i zagraniczna.