6 listopada 2014 r. po raz kolejny biblioteka gościła uczestników projektu Fundacji Orange. Tym razem bohaterką spotkania w formie wideo konferencji była pani Elżbieta Matuszczak, pracująca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie na stanowisku głównego specjalisty ds. opracowywania projektów i wdrażania ich w życie. Pani Elżbieta przygotowuje, realizuje i rozlicza projekty lokalne, regionalne, krajowe i zagraniczne.
O swojej pracy mówi „Bardzo lubię swoją pracę między innymi dlatego, że biblioteki nie sprzedają tylko dają: informację, wiedzę, rozrywkę, miejsce, sprzęt, rozwój, pomoc”. W swoich zadaniach często wykorzystuje mechanizmy grywalizacji – metody na zamienianie często nudnych, uciążliwych i nieciekawych czynności na takie, które wykonujemy z przyjemnością i zaangażowaniem. W swojej placówce pani Elżbieta wprowadziła szereg inicjatyw „grywalizacyjnych” takich jak „zagadki detektywistyczne” (zabawa w odnajdywanie książki, z której pochodzi dany cytat), czy „Planeta zapomnianych książek”. Poprzez podobne akcje udało się zmienić wizerunek biblioteki, zaktywizować dotychczasowych i pozyskać nowych czytelników. Uczestnicy z różnych miejsc w Polsce aktywnie włączyli się do konkursu „Pasjami gramy”, tworząc lepieje (krótkie, jednozdaniowe, często, groteskowe wierszyki), oraz wysyłali fotografie pt.: „Pasja mieszka w bibliotece”.