AktualnościAktualności Biblioteka

Dnia 7.05.2024 r. gościliśmy „TEATR Z UŚMIECHEM” aktorzy przedstawili uczniom spektakl pt. „Księga Andersena ” Pewnej nocy, czy za sprawą czarów czy pobożnych życzeń czytelników książek, bohaterowie baśni Andersena postanowili uciec ze stron zakurzonych ksiąg, by zmienić swoją przyszłość. Pisarz wielce się zdenerwował na nich, gdyż ich losy miały nauczyć dzieci, jak czynić dobre uczynki. Ale Calineczka, nie chciała zostać porwana przez żaby, Brzydkie kaczątko zechciało być od razu piękne, księżniczka na ziarnku grochu, chciała się w końcu dobrze wyspać. Czy autorowi uda się poskromić bohaterów swoich opowiadań? Zabawne przedstawienie, które przybliża twórczość wielkiego pisarza, ma na celu zachęcić dzieci do czytania książek. Spektakl pobudza dzieci do interakcji i rozwija wyobraźnię.Było to ciekawe widowisko, pełne humoru.
Przedstawienie było dostępne dla wszystkich dzieci naszej gminy.