Rudnik nad Sanem to kolejny przystanek na trasie I Festiwalu Kultury Lasowiackiej EtnoLas na Podkarpaciu prezentujący tradycje oraz współczesne oblicza kultury lasowiackiej. W związku z tym w Centrum Wikliniarstwa miały miejsce warsztaty wikliniarskie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych z opowieścią o wiklinie. Była to znakomita okazja, by spróbować swoich sił i nauczyć się wyplatania z wikliny.                                                                                                                                                                  Już w sobotę, 28 sierpnia zapraszamy również do ETNOSTREFY/FOLK I DESIGN w Stalowej Woli na Placu Piłsudskiego, gdzie odbędą się warsztaty wikliniarskie, a na stoisku promocyjnym zaprezentujemy wiklinę artystyczną i użytkową. Na wydarzenie, które potrwa do 29 sierpnia prezentujące tradycje oraz współczesne oblicza kultury lasowiackiej zaprasza Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna.