AktualnościAktualności Biblioteka

W czerwcu ubiegłego roku Sejm ustanowił rok 2020 rokiem Świętego Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. minęło dokładnie sto lat od dnia, gdy na świat przyszedł jeden z największych Polaków, który zmienił oblicze świata – Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, ogłoszony świętym w roku 2014. Papież Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, Papież Polak, dzisiaj sługa Boży, który jak wierzymy, należy już do grona Świętych w niebie był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Człowiekiem głębokiej refleksji i cichej modlitwy. Pisząc poważne traktaty filozoficzne jednocześnie słynął z poczucia humoru. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Aby ten czas Jubileuszu, był przede wszystkim bodźcem do głębszego poznawania na nowo osoby Jana Pawła II z okazji 100- ej rocznicy urodzin, chcemy zachęcić do zapoznania się z publikacjami w naszej Bibliotece na temat Jego życia, służby Bogu i ludziom, tak aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.
Serdecznie polecamy i zapraszamy.