W rudnickim Domu Kultury w niedzielę 6 marca 2022 r. dzieci z terenu gminy zaprezentowały starannie przygotowany program artystyczny aby uczcić nadchodzący Dzień Kobiet i wyrazić w ten sposób szacunek dla wszystkich Pań. Zgromadzonych na sali gości przywitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anna Straub, a Burmistrz Waldemar Grochowski złożył serdeczne życzenia wszystkim Paniom. Program artystyczny rozpoczął się od występu Leny Nowak i Mai Skrzypczak – uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudniku nad Sanem, które wykonały utwór „Być kobietą”. Na scenie pojawili się także uczestnicy prowadzonych w Domu Kultury zajęć artystycznych, prezentując długo i skrupulatnie dopracowywane układy taneczne. Swoje umiejętności gry na pianinie zademonstrowali Lena Bakalarz, bracia: Kamil i Mateusz Mierzwa oraz Paulina Kotuła. Nie zabrakło również przedszkolaków z grupy „Biedronki”, którzy zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym artystom i artystkom za pozytywną atmosferę, wspaniałą zabawę i uświetnienie niedzielnego popołudnia. Słowa podziękowania kierujemy również do instruktorek, nauczycieli, dyrekcji szkół oraz do wszystkich, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w wydarzeniu.