21 maja 2022 r. w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku miały miejsce powiatowe obchody Dnia Działacza Kultury. W wydarzeniu wzięła udział delegacja pracowników z Miejskiego Ośrodka Kultury. Podczas uroczystości Nagrodę Starosty Niżańskiego za twórczość artystyczną i wieloletnie promowanie i ochronę kultury otrzymali państwo Maria i Ryszard Machowscy. Za swoją działalność na rzecz kultury pamiątkową statuetkę odebrała również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Anna Straub. Wydarzenie uświetnił kwintet smyczkowy Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej pod kierownictwem Edwarda Horoszko z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli oraz Natalia Siek – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku w utworze „Stary walczyk”.

zdjęcia: Powiat Niżański