17 grudnia 2009 roku Biblioteka Publiczna w Rudniku zorganizowała świąteczne spotkanie dla najmłodszych. Gościnnie z przedstawieniem jasełkowym wystąpiła zerówka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu. Świąteczne przesłanie dzieci dedykowały swoim rówieśnikom, pierwszakom i opiekunom Publicznej Szkoły Podstawowej w Stróy. Występ przygotowała wychowawczyni Pani Stanisława Kupiec. W całości bardzo zaangażowali się rodzice, którzy organizowali dzieciom kostiumy i pomagali w opanowaniu ról i tekstów kolęd. Zorganizowali też przyjazd do Rudnika i asystowali swoim dzieciom od początku do końca występu.
Dzieciom ze Stróży wyjazd na spotkanie do biblioteki zorganizowały nauczycielki Pani Dorota Kruk i Pani Anna Mach.
Przedstawienie bardzo się podobało. Potwierdziły to głośne, długie brawa publiczności małej i dużej. Wielka w tym zasługa debiutujących aktorów, którzy błysnęli talentem, grali bowiem wspaniale i z wielkim zaangażowaniem.
Nad wszystkim czuwały bibliotekarki, które przygotowały dla dzieci słodkie niespodzianki pod choinkę i poczęstunek.
Na koniec była wycieczka po bibliotece i wystawach Centrum Wikliniarstwa.
Bardzo dziękujemy: dzieciom za piękny występ, wychowawczyni – za trud, rodzicom – za pomoc i wsparcie, wszystkim razem – za przyjęcie naszego zaproszenia. Wspólnie spędzony czas w świątecznym nastroju sprawił zapewne wszystkim wiele radości i zadowolenia.