XIV edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dobiegła końca. W naszych Bibliotekach z tej okazji odbyły się następujące spotkania dla czytelników:

10 maja do Biblioteki w Rudniku nad Sanem przyszli uczniowie kl. IV c z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z opiekunkami: p. R. Mika, A. Całka-Drożdżal. Korzystając z pomocy żółwika Franklina dzieci poznały zasady odpowiedniego traktowania wypożyczonych książek i rozmawiały jak należy o nie dbać. W drugiej części spotkania uczniowie sami stworzyli Franklina kolorując jego postać i wykorzystując płyty CD. Na wyjście z Biblioteki czekała na dzieci niespodzianka. Każdy uczestnik otrzymał daszek przeciwsłoneczny z hasłem Tygodnia Bibliotek: „Biblioteka. Oczywiście!”

W dniu 11 maja odbyły się zajęcia w Filii bibliotecznej w Przędzelu dla uczniów kl. I i II PSP. Bibliotekarka opowiedziała gościom o tym, jak różnorodne kształty i formy może przybrać książka dla dzieci. Zaprezentowała sporą kolekcję książek-zabawek, wśród których znalazły się książki grające, książki z puzzlami, z ruchomymi elementami książeczki do przytulania i kąpieli. Zajęcia zakończyły się stworzeniem oryginalnych prac „plasteliną malowane”.

Dnia 15 maja gościliśmy kolejny raz maluchy z Przedszkola Miejskiego. Tym razem okazją do spotkania były przypadające w tym roku 50 urodziny Reksia. Z tej okazji dzieci poznały przygodę Reksia w wesołym miasteczku, opowiadały o swoich pupilach, rozpoznawały bohaterów z kreskówek. Wspólnie zastanawialiśmy się jak należy traktować czworonożnych przyjaciół, kończąc zajęcia zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Pieski małe dwa”.

Przygotowane przez nas zajęcia miały na celu rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań wśród najmłodszych czytelników oraz uświadomienie im, że książka jest ich przyjacielem. Dziękujemy dzieciom i opiekunom za udział w obchodach Tygodnia Bibliotek.

Oprac. Anna Straub
Kierownik biblioteki