,, Tam,gdzie mieszka książka ,, – to temat zajęć, które odbyły się 8 maja 2019r.w Filii bibliotecznej w Przędzelu dla uczniów kl.I z PSP. Dzieci zapoznały się z biblioteką, wysłuchały wiersza ,,Trójkątna bajka” i wykonały własna ilustracje do utworu .

10 maja 2019r. w Filii bibliotecznej w Kopkach rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Bibliotek, na które zaprosiliśmy przedszkolaków z PSP w Kopkach, ich wychowawczynię p. Ewelinę Świta oraz stażystkę p. Barbarę Traka. Przedszkolaki poznały zasady jakie obowiązują w bibliotece, dowiedziały się jak funkcjonuje nasza biblioteka i na czym polega praca bibliotekarza. W „Kąciku dla Dzieci” nasi mali goście mogli obejrzeć kolorowe książeczki. Spotkanie to nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajkę pt. ”Biblioteka pani sowy”, oraz kilka innych wierszy. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece rozbudzi zainteresowanie książką i zachęci dzieci i ich rodziców do częstszego jej odwiedzania.

14.05.2019r. Filia biblioteczna w Kopkach kontynuując akcję Tygodnia Bibliotek zorganizowała spotkanie z kl.0 i ich panią Marzeną Trybowską. Na wstępie dzieci odgadywały bohaterów baśni i bajek na podstawie zagadek. Zobaczyły również każdy zakątek biblioteki podczas „spaceru” między regałami. Miały okazję oglądać książeczki w 3D, wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały. Wysłuchały wierszy, rymowanek o papudze i śwince. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz słodycze.