Nasza Biblioteka kolejny raz włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Biblioteka inspiruje”.

Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy od spotkania z początkującym autorem wierszy, Tomaszem Socha. Uczniowie z kl. VI PSzP nr1 w Rudniku nad Sanem z wielkim zainteresowaniem wysłuchali m.in. wierszy o wiosennych wiązankach, czekoladzie, przyjaźni czy bożej herbatce.

W Filii bibliotecznej w Przędzelu odbyły się zajęcia, w czasie których dzieci z kl.II wysłuchały bajki „Franklin i książka z biblioteki”. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z książką, układali puzzle z bohaterem bajki i zrobili Franklina wykorzystując płyty CD. W trakcie spotkania rozmawiali też na temat książek i dbania o nie oraz byli zachęcani do czytania.

Kolejne spotkanie z młodymi czytelnikami z PSzP z Przędzela miało miejsce w Bibliotece w Rudniku gdzie zaprezentowane zostały nowości wydawnicze dla dzieci cieszące się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zwiedzali biblioteką, oglądali księgozbiór składający się też z nowych form książki oraz zapoznały się z katalogiem on-line.

Ostatnie spotkanie miało miejsce w Filii bibliotecznej w Kopkach. W lekcji bibliotecznej uczestniczyły dzieci z kl.I z p. M. Pająk. Na powitanie bibliotekarka zachęciła dzieci do czytania prezentując ciekawe pozycje literatury dziecięcej. Następnie zapoznała ich z katalogiem tradycyjnym i on-line oraz zainteresowała uczniów zagadkami związanymi z postaciami z popularnych bajek. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w zajęciach plastycznych, wykonując piękne prace z gotowych pieczątek oraz tych wykonanych z ziemniaków.

Wszystkie zajęcia miały na celu przybliżyć dzieciom bibliotekę, rozbudzić w nich zainteresowanie książką oraz pokazać, że czytając można się dobrze bawić. Dziękujemy dzieciom i opiekunom za przybycie i za wspólną zabawę. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w spotkaniach wszyscy otrzymali zakładki dla przyszłych, wypożyczonych książek oraz słodycze.