12 maja w Filiach bibliotecznych odbyło się spotkanie z pisarzem, panem Stanisławem Kornasiewiczem. Uczestniczyły w nim dzieci z klas wczesnoszkolnych z opiekunkami. W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. „Ciekawski Ufoludek”. Nagrodzeni autorzy prac plastycznych to:
I miejsce – Olimpia Pasierb i Julia Małek
II miejsce – Madzia Wołoszyn i Marlena Serafin
III miejsce – Amelka Kolińska i Michał Socha

14 maja odbyło się „Spotkanie w bibliotece”, które dotyczyło regulaminu i zasad korzystania z biblioteki. Uczestniczyli w nim uczniowie kl. II z PSP nr 1 (wych. p. Renata Ochał). Uzupełnieniem tych wiadomości było zapoznanie się przez dzieci z literaturą dziecięcą dostępną w bibliotece, doskonalenie umiejętności wyszukiwania książek w katalogu on-line oraz ćwiczenia polegające na wyszukiwaniu haseł w encyklopediach, słownikach i kartotekach zagadnieniowych.

15 maja w ramach promocji czytelnictwa została zorganizowana zabawa literacka „Czy znasz tą książkę?” polegająca na uzupełnianiu tytułów książek, dobieraniu autorów do tytułów, układaniu tytułów z rozsypanek oraz wyszukiwaniu książek na półkach na określony temat. W konkursie brali udział uczniowie kl.IV z PSP w Przędzelu podzieleni na 3 grupy.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – Klaudia Herman, Jagoda i Natalka
II miejsce – Kuba Guzik, Kuba Kuśmierczyk i Maciek
III miejsce – Klaudia Socha, Emilka i Ola
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz słodycze.