Aktualności

Po pięciu miesiącach intensywnej pracy będącej zarazem fantastyczną i niezapomnianą przygodą końca dobiegła inicjatywa „Moje miasto – moje miejsce” przeprowadzona w ramach programu „Równać Szanse 2021” z Polsko-Amerykańskiej Fundacji realizowanego przez Fundację Civis Polonus. Całkowita wartość przeprowadzonej inicjatywy wyniosła 10 660 zł.
Realizacja projektu rozpoczęła się od spotkania organizacyjnego, podczas którego omówiliśmy najważniejsze założenia inicjatywy oraz ustaliliśmy zasady obowiązujące w trakcie realizacji przedsięwzięcia. Na przestrzeni ostatnich miesięcy, uczestnicy projektu brali udział w cyklicznych warsztatach fotograficznych, zwiedzili Centrum Wikliniarstwa i Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa oraz zacieśniali więzi na wspólnych wyjściach integracyjnych. Nasza młodzież przez prawie pół roku aktywnie działała na rzecz promocji Polskiej Stolicy Wikliny, zbierając materiały potrzebne do stworzenia folderu i pocztówek oraz przygotowania w plenerze wielkoformatowej wystawy fotografii, mającej na celu ukazanie jak malowniczym, wyjątkowym i bogatym historycznie miasteczkiem jest Rudnik nad Sanem.
W tym miejscu przedstawiamy Państwu Krystiana Bartosika, Dominika Cielepaka, Igora Gugę, Maję Koguc, Izę Koniczuk, Szymona Ługowskiego, Karolinę Ryczko, Kingę Sekulską, Gabrielę Sochę, Kamila Majowicza, Magdalenę Szyszkę oraz Daniela Żaka dziękując im za tak duże zaangażowanie.
Jesteśmy pełni podziwu dla Waszej kreatywności, zaradności, wytrwałości w dążeniu do celu i umiejętności pokonywania napotkanych trudności. Wierzymy, że udział w projekcie pozwolił Wam rozwijać swoje pasje i zdolność współpracy, zdobyć nowe doświadczenia i inspiracje, nabyć pewności siebie oraz tak po prostu miło spędzić czas. Mam nadzieję, że jesteście dumni z osiągniętych efektów swojej pracy. My wszyscy jesteśmy.
Podziękowania kierujemy również w stronę fotografa pana Damiana Ługowskiego, który poprowadził warsztaty fotograficzne i towarzyszył uczestnikom na każdym etapie inicjatywy. To właśnie za jego sprawą młodzież zapoznała się z nieznanymi do tej pory technikami robienia zdjęć, rozwinęła swoje umiejętności, a także nauczyła się patrzeć na świat z różnych perspektyw.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas realizacji projektu „Moje miasto – moje miejsce” i zawsze służyli pomocą. Dziękujemy również wszystkim zgromadzonym za przybycie: rodzicom, przedstawicielom rudnickiego Klubu Seniora, Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej, Stowarzyszenia Harcerskiego „Skautfort” oraz mediom.
By uczcić zakończenie projektu „Moje miasto – moje miejsce” przygotowaliśmy dla młodzieży upominki a dla zaproszonych gości folder wraz z pocztówką.