30.10.2019r. w Domu Kultury w Rudniku nad Sanem odbyło się podsumowanie projektu „Bawimy się sztuką”. Projekt był realizowany przez grupę nieformalną „Młodzi aktywni”, którą założyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem oraz Partnera -Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej. Inicjatywa była realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu byli: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja, Fundacja Przestrzeń Lokalna”. Projekt miał na celu zachęcić do udziału w życiu kulturalnym środowiska lokalnego oraz był okazją do kreatywnego spędzenia wolnego czasu. W ramach projektu zorganizowane zostały warsztaty malarskie pod kierunkiem instruktora plastyka p. Elżbiety Bis, podczas których uczestnicy poznali tajniki malarstwa akrylowego i samodzielnie wykonali swoje prace. Odbyły się również warsztaty rzeźbiarsko – manualne, które poprowadził instruktor p. Tomasz Żbik. Podczas warsztatów powstały rzeźby przestrzenne zwierząt z papier – marche na konstrukcjach drucianych w skali 1:10. Uczestnikami projektu byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem. Podczas podsumowania projektu odbyło się otwarcie wystawy powstałych prac. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Ekspozycję powstałych prac będzie można oglądać w Domu Kultury do końca grudnia 2019r.