7 kwietnia 2017 Biblioteka w Kopkach gościła uczniów klasy O PSP w Kopkach z opiekunem panią Marią Mila. W spotkaniu uczestniczyły również panie z KGW w Kopkach: Maria Stefaniak i Iwona Rusiecka.

Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim, kojarzonym ze święconką, kolorowymi pisankami, palmami wielkanocnymi, pysznymi babkami, dlatego w spotkaniu nie mogło tego wszystkiego zabraknąć. Na początku dzieci wysłuchały wierszy o wiośnie, porozmawialiśmy o zwiastunach wiosny, o zwyczaju topienia Marzanny. Następnie mogły zobaczyć oraz uczestniczyć w zajęciach wykonując z paniami pisanki oraz palemki wielkanocne. Później dzieci rysowały własną pisankę. Na zakończenie były słodycze, pyszne muffinki, baba wielkanocna oraz czekoladowe jajeczka. Samodzielnie wykonane palmy i pisanki dzieci zabrały ze sobą do domu: będą ozdobą świątecznego stołu.

Oprac. Barbara Szast
Bibliotekarz