O godzinie 15.00, 11 listopada 2021 r. miała miejsce druga część obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się patriotyczny koncert „Niepodległość na skrzydłach pieśni” w wykonaniu Piotra Szpary oraz solistek: Aleksandry Nabrzeskiej, Magdaleny Grzybowskiej, Gabrieli Obary i Grety Dębskiej, którym akompaniowali Ryszard Marchewka i Paweł Żurawski. Uczestnicy koncertu mieli okazję wsłuchać się na nowo w piosenki patriotyczne oraz włączyć się do wspólnego śpiewania aby uczcić wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oraz wielcy, często bezimienni bohaterowie oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Uczestnicząc w tym koncercie Narodowego Święta Niepodległości wyraziliśmy radość z Polski współczesnej, odrodzonej, nowoczesnej i silnej.

Po zakończeniu koncertu nastąpiło podsumowanie konkursu “Z miłości do niepodległości” pod patronatem Burmistrza Waldemara Grochowskiego.
Jury w składzie: Elżbieta Szalony, Małgorzata Żoczek i Angelika Maczuga dokonało oceny prac. Wybór był bardzo trudny, ponieważ napłynęło aż 166 prac.
Ostatecznie wśród nagrodzonych znaleźli się:
Nagroda Specjalna: Monika Zagaja
I kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym:
I miejsce: Oskar Dziechciarz
II miejsce: Zuzanna Krawiec
III miejsce: Malwina Błaż
Wyróżnienie: Szymon Mazur oraz Irmina Zając
II kategoria: dzieci z klas I – III:
I miejsce: Bartosz Nicałek
II miejsce: Jakub Smoła
III miejsce: Oliwia Kucio
Wyróżnienie: Milena Bigos, Marlena Urbanik oraz Miłosz Siembida
III kategoria: uczniowie klas IV – VIII:
I miejsce: Lena Łukaszewicz
II miejsce: Patrycja Wójtowicz
III miejsce: Milena Grzech
Wyróżnienie: Judyta Słoniec oraz Weronika Reichert
Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyli Burmistrz Waldemar Grochowski oraz Dyrektor MOK Anna Straub. Po koncercie można było oglądać wystawę nagrodzonych prac plastycznych a na wychodzących z koncertu gości czekały okolicznościowe magnesy.