19.01.2020 r. Fundacja „Ocalić od zapomnienia” im . Stanisławy Tutka we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz PSP nr 1 im. Jana Pawła II zorganizowała obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Uroczystości rozpoczęły się uczczeniem pamięci rodziny Glazer zamordowanej przez gestapo 4 października 1942 r. na cmentarzu żydowskim w Rudniku, a ekshumowanej w 1960 r. Szczątki ofiar przeniesiono na cmentarz parafialny. Kolejnym punktem programu był koncert piosenek żydowskich w wykonaniu Ewy Siembidy, Tomasza Jachyma i Piotra Ogorzeleca oraz dzieci z PSP nr 1 w Domu Kultury. uczestnicy uroczystości wzięli również udział w otwarciu wystawy fotografii z okresu międzywojennego i judaików „Rudniczanie wyznania mojżeszowego” w Centrum Wikliniarstwa. W wydarzeniu wzięli udział: prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Wacław Wierzbieniec, inicjator i organizator obchodów, dr hab. prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Elżbieta Rączy i Katarzyna Gajda-Bator z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz potomkowie rudnickich Żydów, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz mieszkańcy Rudnika nad Sanem.

Radio Rzeszów ” O Rudniczanach Wyznania Mojżeszowego”

Telewizja Rzeszów

Telewizja Miejska Stalowa Wola

Sztafeta „W Rudniku nad Sanem wspomnieli ofiary Holocaustu na Podkarpaciu”