E-book, audiobook, multimedia nie są już obco brzmiącymi pojęciami dla uczniów klasy II b z PSzP nr 2, którzy wraz z wychowawczynią p. Kingą Tarnawską wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. Nowe formy książki tradycyjnej w bibliotece. Drugoklasiści w teorii i praktyce przekonali się, że książka w świecie, gdzie postęp technologiczny jest coraz szybszy może przybrać różne formy. Może to być plik wgrany na specjalne urządzenie czyli czytnik e- booków lub płyta CD do odtwarzania i słuchania. Spotkanie było świetną okazją do zapoznania się z ofertą multimedialną biblioteki skierowaną w szczególności do najmłodszych czytelników. Lekcja biblioteczna zakończyła się zwiedzaniem Centrum Wikliniarstwa.