AktualnościAktualności Biblioteka

27.09.2019r. Biblioteka Publiczna wzięła udział w V edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Dla czytelników przygotowano mnóstwo niecodziennych atrakcji. Nasze spotkanie zaczęło się od głośnego czytania „Lokomotywy” w wykonaniu p. Marzeny Trybowskiej oraz programu słowno – muzycznego „Spotkanie z Julianem Tuwimem” w wykonaniu uczniów PSP nr 1. W dalszej części Nocy dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych, kalamburach oraz warsztatach plastycznych, podczas których powstawały kolorowe zakładki do książek. Kolejnym punktem programu była inscenizacja przedstawienia „Żuraw i czapla” w wykonaniu uczniów PSP w Przędzelu. Na zakończenie odbył się konkurs wokalny „Gwiazdy to my”, podczas którego uczestnicy wykonali wiele pięknych i oryginalnych piosenek. W przerwie zabawy na dzieci czekały smaczne hot – dogi przygotowane przez panie z KGW w Kopkach oraz słodki poczęstunek. Akcja „Noc Bibliotek” jako sposób promocji biblioteki i literatury spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci z naszej gminy. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za wspólną zabawię i zapraszamy w przyszłym roku.