AktualnościAktualności Biblioteka

7.09.2019r. Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem po raz piąty zaprosiła na dziedziniec Centrum Wikliniarstwa miłośników polskiej literatury do udziału w Narodowym Czytaniu.
W ramach tegorocznej edycji wybrano „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”. Wśród zaproponowanych tytułów znalazły się nowele reprezentujące różnorodne epoki i style, jednak łączące w sobie ponadczasowe idee polskości oraz poruszające odwieczne treści dotyczące bytu i losu człowieka. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez dyrektora MOK oraz odczytania listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Zebrani zapoznali się z treścią „Katarynki” Bolesława Prusa, w interpretacji m.in. Wicestarosty Powiatu Niżańskiego Adam Macha, Zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Lucjana Tabasza, Radnych Rady Miejskiej p. Eweliny Szoja, Bernardy Podstawek-Przybysz, przedstawicieli Klubu Seniora oraz uczniów szkół Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem. Na zakończenie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kopkach pod opieką pani Teresy Młynarskiej przedstawili inscenizację na podstawie noweli.
Jak co roku można również było otrzymać okazjonalny stempel z logo Narodowego Czytania we własnym egzemplarzu „Katarynki” Bolesława Prusa. Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w spotkaniu.

Sztafeta