AktualnościAktualności Biblioteka

12.09.2023 r. spotkaliśmy się „Nad Niemnem”
Od 9 lat Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem włącza się w obchody ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, które promuje polskie dzieła klasyki literackiej. W tym roku, podczas 12 odsłony tego wydarzenia, mieliśmy okazję wsłuchać się w piękną powieść Elizy Orzeszkowej pt.: „Nad Niemnem.” Tekst powstawał w latach 1886–1887, a w formie książki ukazał się w 1888 roku. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. “Nad Niemnem” to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.
We wspólne czytanie włączyli się:
Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kopkach
Publiczna Szkoła Podstawowa w Przędzelu
Pani Grażyna Miklas
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Rudniku nad Sanem
Pani Czesława Zastawny
Każdy uczestnik imprezy miał możliwość otrzymania specjalnej pamiątkowej pieczęci przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta RP. Na zakończenie uczestnicy akcji zostali obdarowani okolicznościowymi magnesami.
Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w wydarzeniu. Do zobaczenia na kolejnej odsłonie Narodowego Czytania