AktualnościAktualności BibliotekaBez kategorii

Co roku, 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Święto, bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone. Nasza Biblioteka zawsze w listopadzie zaprasza dzieci na spotkania z Pluszowym Misiem.
26.11.2019 r na zaproszenie Biblioteki Publicznej, w Domu Kultury pojawili się aktorzy z Teatru Maska z Krakowa z przedstawieniem pt. „Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”. To bajka ukazująca wartość przyjaźni jako bardzo ważnej więzi. Urodziny Misia Marcela zbliżają się wielkimi krokami. Niemal wszystko przygotowane, zaproszenia rozdane, Marcel sporządził nawet listę prezentów jakie chciałby otrzymać. Nie wszyscy jednak są w stanie sprostać wygórowanym wymaganiom Misia. Króliczek, Kangur i Tygrys bardzo się obawiają… Co jeśli przyniosą coś innego? Zapewne ich przyjaciel się na nich obrazi i zrobi im na złość, jak zwykle. Dzień przed urodzinami Miś dowiaduje się, że nie otrzyma tego co sobie zażyczył. Postanawia odwołać urodziny. Na szczęście z wizytą u niego zjawia się pewna tajemnicza postać, dzięki której zrozumie co najlepszego zrobił i wspólnie z przyjaciółmi odda się beztroskiej zabawie. Będzie już wiedział, że nie rzeczy materialne a samo staranie się i gesty naszych przyjaciół – to najlepszy prezent.